KOLEJIŠTĚ

NÁVRH

Ať už zamýšlíte kolejiště do kanceláře, na výstavu, za účelem reklamy nebo jen tak pro zábavu, zpracujeme na základě vašich představ a požadavků počáteční návrh, který bude nejlépe vyhovovat vašim záměrům. 

PROJEKT

Po odsouhlasení počátečního návrhu je možné zpracovat podrobnou projektovou dokumentaci s výčtem potřebného materiálu pro stavbu a rozpočtem. V případě zájmu navrhneme i nejvhodnější vozidla pro modelový provoz.

REALIZACE

Možná je též stavba kolejiště na klíč. U firemních a reklamních kolejišť můžeme vyrobit stavby budov a technologických zařízení dle vašich požadavků. Modely vláčků je možné opatřit logem či celým firemním nátěrem. 


Plán kolejiště

Návrh kolejiště zpracovaný dle požadavku investora pro muzejní expozici. Nedílnou součástí krajiny zde budou vybrané dominanty a turisticky atraktivní pamětihodnosti dané lokality, převedené do modelu. 


Malé kolejiště

Ani nejmenší možná kolejiště neztrácí nic na svém půvabu. Vhodná jsou třeba i do kanceláří, muzejních expozic nebo všude tam, kde se potýkáte s nedostatkem volného prostoru. Model důlní železnice si bohatě vystačí s plochou 0,5 m2.

Stavba kolejiště

Základ větších kolejišť tvoří obvykle pevný dřevěný rám, ze dřeva je vyříznuto i těleso železniční tratě. Reliéf krajiny je pak tvarován pomocí styrénových desek a dotvořen moderními modelářskými materiály. 


Kolejiště do kanceláře

Jako propagační nebo výstavní kolejiště dobře poslouží jednoduchý dvoukolejný ovál tramvajové trati se znázorněnou městskou zástavbou, která mu dodá na atraktivitě. Svými rozměry se přesně vejde na desku pracovního stolu.

Výstavní model

Námět na kolejiště může být dílem vaší fantazie, či reálným zobrazením skutečného výseku krajiny či urbanistického celku. Na obrázku je zachycena část funkčního modelu pražského Negrelliho viaduktu.


Zahradní železnice

Pokud nevíte co s volným pozemkem, můžete na něm vybudovat kolejiště zahradní železnice. Krajina zde bude mít zcela přírodní ráz, provozovat tuto železnici navíc můžete bez obav celoročně. Tento záměr lze realizovat pochopitelně i v interiéru.